Letos so učenci 5. razreda vključeni v projekt Varno na kolesu. Vsaka dva meseca morajo opraviti neko nalogo, ki jo določijo organizatorji projekta. Za uspešno dokončanje drugega sklopa so morali izdelati čelado.

Ob razmišljanju o posebni čeladi so osvežili znanje o obvezni in priporočljivi opremi kolesarja ter kolesa. Tri skupine učencev so oblikovale kolesarske čelade, ki poleg varovanja glave opravljajo še druge naloge: na njih prenašamo vodo, malico, s svetlečimi znaki opozarjajo druge udeležence v prometu, da je kolesar na cesti…

Na ocenjevanje v Ljubljano so poslali čelado, ki so jo dekleta poimenovala Zmaj. Ostale izdelke si lahko ogledate v kolesarskem kotičku v večnamenskem prostoru šole.

Liljana Bole