V šolskem letu 2017/2018 že dvanajstič poteka nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture »Rastem s knjigo OŠ – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu«,

ki ga izvaja Javna agencija za knjigo RS  v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnimi šolami, osnovnimi šolami s prilagojenim programom, zavodi za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami in zamejskimi osnovnimi šolami.

V okviru projekta so učenci OŠ Prestranek obiskali knjižnico Bena Zupančiča Postojna, in sicer oddelek v Pivki. Knjižničarka je učence toplo sprejela. Najprej jim je v čitalnici predstavila sam projekt, aktivnosti knjižnice, njeno zgodovino, UDK razvrstitev knjig, postopek vpisa, nato pa se je z učenci pogovorila o knjigi Mihe Mazzinija Zvezde vabijo, ki je bila učencem podarjena v okviru projekta. Pred odhodom so se učenci še sprehodili med policami, nekateri so si nekaj knjig tudi izposodili.

Mojca Kristan

(Skupno 47 obiskov, 1 današnjih obiskov)