V Novi Gorici  je 14. junija potekal Dan obnovljivih virov energije in učinkovite rabe energije, ki ga je organizirala goriška lokalna energetska agencija GOLEA.

Mladi iz primorskih šol so spoznavali energetsko učinkovitost in se učili pravilnega razmišljanja o učinkoviti rabi energije. Preko poskusov, delavnic, iger in demonstracij so spoznavali energetske vsebine, učenci zadnje triade so se v skupinah preizkusili tudi v reševanju vprašanj. Ogledali smo si tudi gledališko predstavo o vplivih človeka na okolje, skratka, organizatorji so odlično poskrbeli, da smo se z vsemi čuti in skozi različne spoznavne poti bolj zavedali okoljske problematike in možnosti za njeno reševanje. Nismo dosegli katerega od vodilnih mest v razvrstitvi skupin, a smo vsi skupaj vseeno spoznali veliko novih praktičnih znanj, zato smo si bili soglasni v tem, da nam je bilo lepo in da zopet pridemo, če se bo le dalo. Medtem pa si bomo vsi prizadevali, da bomo skrbeli za okolje in po svojih močeh prispevali, da zmanjšamo škodljive vplive nanj.

(Skupno 52 obiskov, 1 današnjih obiskov)