V nedeljo, 5. maja, se je pet učencev 6., 7. in 8. razreda udeležilo mednarodnega dogodka EFA – European film award – Evropska nagrada mladega filmskega občinstva. Potekal je v Izoli v tamkajšnjem kinu Odeon. Namen dogodka je bil, da se izmed treh za nagrado nominiranih mladinskih filmov izbere zmagovalnega po okusu mladih gledalcev, ki so jim ti filmi namenjeni. Dogodek je potekal po 34 evropskih državah v 56 mestih.

V Izoli so se zbrali mladi od 12 do 14 let iz različnih koncev Slovenije, in si ogledali tri filme: Los Bando (Norveška, Švedska), Old Boys (Velika Britanija, Švedska) in Fight Girl (Nizozemska, Belgija). Pred vsakim ogledom je bila kratka predstavitev filma, po ogledu pa pogovor o njegovi vsebini, in o tem, kako so jo ustvarjalci filma prikazali, glasbi in sporočilu, ki ga nosi. Na koncu so mladi glasovali za svojega favorita. Po vseh preštetih glasovih je zmagovalni film postal Fight Girl, pa ne le v Sloveniji. Dobil je namreč največ glasov tudi v  skupnem seštevku glasov vseh evropskih mest, kjer je dogodek potekal. Vsi, ki smo bili na ta dan v Izoli, smo pridobili novo izkušnjo gledanja filmov in na filme, ter razmišljanja in pogovarjanja o njih. Sklenili smo, da so vsi trije super in priporočamo vam, da si jih ogledate.

 

Urška Tušar

Galerijo si lahko ogledate TUKAJ.

 

(Skupno 82 obiskov, 1 današnjih obiskov)