minicity1t-2015-08

V mesecu novembru smo z učenci 1. triade izpeljali naravoslovni dan v otroškem kreativnem mestu Minicity v Ljubljani.  Tam so se v različnih hiškah, od katerih vsaka predstavlja svojevrstne poklice in dejavnosti, ki jih opravljamo v vsakdanjem življenju, učenci igrali in se vživeli v življenje odraslih.

Našim učencem je bilo najbolj všeč v letalu, ki uprizarja potniško in pilotsko kabino. Tu so izvedeli, kaj počnejo stevardi in stevardese ter to delo tudi sami opravljali. Na simulatorju letenja so preizkusili  pilotiranje in pristajanje letala.

Zelo lepo jim je bilo tudi v trgovini, saj so to igralno enoto zamenjali za čisto pravo trgovino z živili, kjer so kot kupci in trgovci trgovali s skoraj čisto pravimi evri ter skrbno načrtovali svoj nakup.

Zanimivo jim je bilo tudi, ko so se preoblekli v policiste in zavzeto iskali skritega medvedka, pa ko so oblečeni v gasilske uniforme razvijali cevi in gasili požar. Uživali so v pekarni, kjer so pekli sladke dobrote in še bi lahko naštevali.

Čas v Minicity-ju nam je prehitro minil, saj bi z veseljem pokukali še enkrat v katero izmed hišk.

Mojca Štembergar

(Skupno 803 obiskov, 1 današnjih obiskov)