V torek, 24. 04. 2018,  smo v okviru izbirnih predmetov in nadstandardnega programa šole obiskali Botanični vrt v Ljubljani.

Najprej smo si ogledali zunanji del vrta in spoznali različne rastline, ki pri nas rastejo v naravi ter kulturne rastline. Ugotavljali smo iz katerih rastlin se da pripravit okusne in tudi zdravilne čaje in iz katerih rastlin  pridobivajo eterična olja.

Nato smo si ogledali tropski rastlinjak v katerem je minimalna temperatura 20oC, urejeno pa imajo tudi avtomatsko megličenje kar omogoča vzdrževanje visoke vlažnosti. V njem raste veliko čudovitih tropskih rastlin: anasovke, orhideje, različne praproti, begonije in mnoge druge pisanolistne rastline, ki izvirajo iz različnih nivojev tropskega gozda. Kar nekaj izmed teh rastlin, ki jih imamo pri nas kot sobne rastline, pa vsebuje različne strupe, ki jih tvorijo predvsem zaradi obrambe pred objedanjem živali.

Domov smo se vrnili polni novih znanj in vtisov.

Učiteljica: Andreja Geržina

(Skupno 54 obiskov, 1 današnjih obiskov)