Letošnji prvi šolski dan je bil nekaj posebnega za 11 prvošolcev OŠ Prestranek, ki so prvič prestopili šolski prag in postali šolarji. Pričakali smo jih v učilnici, kjer jih je nagovoril ravnatelj Goran Uljan, nato pa smo jih povabili na ogled gledališke igre z naslovom Juha in špile. Igro so pod mentorstvom socialne pedagoginje Anite Čelhar uprizorili učenci višjih razredov. Prvošolci so v dar dobili prijetna knjižna kazala, nato pa se v učilnici predstavili svojim sošolcem in učiteljici. Sledil je pozdrav župana Igorja Marentiča ter njegove sodelavke, ki je o varnosti v prometu nagovorila predvsem starše, sledilo je še nekaj besed s strani predstavnice slovenske policije in predstavnika Združenja šoferjev in avtomehanikov Postojna.

Za zaključek so se učenci še posladkali in se skupaj s starši odpravili domov.

Učiteljica Mojca Štembergar

(Skupno 721 obiskov, 1 današnjih obiskov)