V petek, 25. 10. 2019, smo izvedli dan dejavnosti. Prvi dve šolski uri smo izkoristili za različne delavnice. Učencem osmega in devetega razreda je ljubiteljski astronom gospod Miran Kogovšek iz Orehka predstavil astronomijo. Šesti in sedmi razred sta imela možnost obiskati tri delavnice. Nekateri so poslikali puste betonske klopi na šolskem igrišču, spet drugi so se udeležili ekološko obarvane delavnice, ki je potekala v angleškem jeziku, nekaj učencev pa je pod vodstvom mentoric projekta Turizmu pomaga lastna glava izdelovalo stare igre iz recikliranih materialov.

Toplo jesensko sonce nas je po delavnicah prignalo ven, kjer smo nekaj časa namenili čistilni akciji. Čistili smo okolico šole, urejali pisane zasaditve rož, prekopali šolski vrt, nekaj učencev pa je pobiralo smeti po Prestranku. Dan smo zaključili z obiskom spominskih obeležij padlim za svobodo, ki so postavljena v našem  šolskem okolišu. Tam smo počastili spomin na umrle, hkrati pa spregovorili nekaj besed o dnevu suverenosti in dnevu reformacije, praznikih, ki ju praznujemo konec oktobra in sta pomembno vplivala na slovenski narod.

 

NNS in KG

GALERIJA

(Skupno 118 obiskov, 1 današnjih obiskov)