V tednu pred novoletnimi počitnicami sta prostovoljki iz Francije na OŠ Prestranek pripravili predavanje o škodljivosti petard. Predavanje se je osredotočalo na pse in vpliv glasnega pokanja nanje ter je v celoti potekalo v angleškem jeziku. Malce drugačen pouk so lahko izkusili učenci 4., 6., 7. in 9. razreda.

Učenci so izvedeli, zakaj so petarde tako škodljive za pse, kako se psi odzovejo nanje in kako lahko kot lastniki poskrbimo, da bi bilo našim ljubljenčkom čim bolj udobno v dneh, ko je zunaj veliko pokanja.

Sodelovanje šole s prostovoljci iz drugih držav pripelje v učilnico veliko več, kot le možnost komunikacije v tujem jeziku. Učenci spoznavajo tudi drugačno kulturo in običaje, kar pa je odlična podlaga za sprejemanje drugačnosti in ustvarjanje prostora za enakopravno družbo.

K.G.

GALERIJA

(Skupno 100 obiskov, 1 današnjih obiskov)