05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Veveriček posebne sorte

Učenci, ki svoj prosti čas radi namenijo igri, ne počivajo. V začetku meseca aprila so uprizorili igrico po knjigi Svetlane Makarovič Veveriček posebne sorte.

Tokrat so učenci predstavo izvedli z lutkami na palici, ki so jih oblikovali in izdelali sami. Glavno sporočilo zgodbe je, da ima vsak človek svoj talent. Če ne moremo početi stvari, ki jih počne večina, še ne pomeni, da nismo nadarjeni. Svojo drugačnost moramo izkoristiti in se uveljaviti na področjih, na katerih smo lahko uspešni. Skozi zgodbo o  veveričku Čopku smo želeli mlajšim otrokom sporočiti, da je pomembno, da ne obupamo, ampak se trudimo in vztrajamo za dosego cilja. Nobena stvar ni tako težka, da se je ne bi mogli naučiti. Vsak človek pa je edinstven, zato smo nadarjeni za različne stvari, svoj talent moramo le odkriti in pokazati drugim.

Mentorici Anita Čelhar in Polona Požar

 

(Skupno 152 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice Prestranek

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost