05-7542512 Osnovna šola Prestranek
 

Rastem s knjigo

S sedmošolci smo se 20. 5. 2022 odpravili v knjižnico Bena Zupančiča Postojna, s katero že vrsto leto sodelujemo v okviru nacionalnega projekta Rastem s knjigo. Projekt, namenjen spodbujanju branja ter bralni kulturi, letos poteka že šestnajstič. V okviru projekta so si učenci ogledali prostore knjižnice, in sicer oddelek za odrasle, za otroke in mladino ter čitalnico. Knjižničarka jim je predstavila aktivnosti knjižnice, razporeditev knjižničnega gradiva po UDK klasifikaciji, jih seznanila z možnostjo rezervacij gradiva preko sistema Cobiss ter jim predstavila referenčno gradivo (enciklopedije, leksikoni, slovarji, atlasi …), ki ni namenjeno izposoji na dom. Ob zaključku obiska je učencem razdelila v dar knjigo Vinka Möderndorfa z naslovom Jaz sem Andrej. Knjigo bodo sedmošolci prebrali za domače branje v prihodnjem šolskem letu.

Mojca Kristan

 

(Skupno 45 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice Prestranek

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost