05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

OGLED BOTANIČNEGA VRTA IN FILMSKEGA STUDIA VIBA FILM V LJUBLJANI

 

 

 

 

 

 

V četrtek,  19.5.2022, smo odšli  z izbirnima predmetoma organizmi v naši okolici in filmska vzgoja  na ogled  Botaničnega  vrta in filmskega studia Viba film v Ljubljani. Najprej smo si ogledali botanični vrt. Z voditeljico smo si ogledali gorske rastline, vodne rastline in se sprehodili skozi njihov mali arboretum. Seveda smo si ogledali tudi tropske rastline v rastlinjaku. Ogledali smo si še njihovo razstavo kaktusov.  Izvedeli smo tudi kako in zakaj  je nastal botanični vrt v Ljubljani. Za konec smo si lahko kupili rastline iz zunanjega dela in prav tako iz tropskega dela vrta.

Naša naslednja točka je bil filmski studio. Povedali so nam kako poteka animacija in nam pokazali kako premikajo lutke. Pogledali  smo si par animacij in se razdelili v 4 skupine. Videli smo dve sceni in košček animacije ki so jo naredili tisti dan. Prva scena  se je odvijala v  gozdu, druga pa na ulici.

Izlet je bil zelo zanimiv.  Zahvalili bi se učiteljici Andreji in učiteljici Urški za organiziran izlet.

 

AJDA ZUPAN, učenka 7. razreda

 

Učiteljica: Andreja Geržina

(Skupno 149 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice Prestranek

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost