V četrtek, 16. 6. 2022, so se učenci, ki so obiskovali krožek Spoznavamo svet in izbirni predmet Raziskovanje organizmov, popoldne odpravili na izlet v Piran. Tam so si ogledali staro mestno jedro in se posladkali s sladoledom. Nato so se vkrcali na ladjo Subaquatic. Med vožnjo na relaciji Piran-Fiesa-Strunjan in nazaj so občudovali lepo panoramo obale in čudovit pogled na Piran z morske strani. Med plovbo so si v podpalubju skozi posebna okna ogledali podvodni svet. Opazovali so geološko sestavo morskega dna, floro in favno priobalnega morskega dna, podmorske previse in nasade morskih školjk. Na koncu je ostalo še nekaj časa za nakup spominkov, žal pa ga je zmanjkalo za kopanje.

                                                                   Mentorice Andreja Geržina, Valentina Tomažinčič, Mateja Šabec

(Skupno 382 obiskov, 1 današnjih obiskov)