05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Mednarodni pohod z rdečimi baloni za sprejemanje drugačnosti

V petek, 24. 3. 2023, ob 9:30 so se vrtčevski otroci Gumbki in otroci razredne stopnje od 2. do 4. razreda, udeležili pohoda z rdečimi baloni.

S svojo vzgojiteljico in učitelji so s krajšim sprehodom po domačih ulicah opozarjali, da obstajajo osebe z redkimi boleznimi.  S pohodom so se poklonili vsem mladim borcem in njihovim staršem. V Evropi ima vsaj eno od redkih bolezni od 27 do 56 milijonov ljudi.

Tako se je Prestranek pridružil drugim mestom v Sloveniji, ki poskušajo približati posebne otroke ljudem na ulicah.

Pobudnik mednarodnega dogodka je organizacija Zavod 13. Petra Greiner, mama male borke Sofie z redko genetsko okvaro trisomijo 13, pobudnica ustanovitve Zavoda 13: »Nihče ni kriv, da se otroci rodijo z redko boleznijo. Nihče ni kriv, če umrejo. Dokler živijo, pa je pomembno, da otroke s posebnimi potrebami v parku, v trgovini … ljudje lepo pogledajo, se jim nasmehnejo in rečejo ‘to so oni z rdečimi baloni«

Za rdeče balone je poskrbelo društvo Zveza prijateljev mladine Postojna in Pivka.  

Dragana Kosić Petrović

(Skupno 115 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice Prestranek

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost