V četrtek, 31. 5. 2012, so se že tretje leto družili nadarjeni učenci šol naše in pivške občine na srečanju, ki ga je letos pripravila Osnovna šola Antona Globočnika. V uvodnem delu so se predstavile šole in učenci so lahko pokazali tudi svoje talente (nastope z igro, humorjem in petjem).

Po predstavitvah so se učenci razdelili po delavnicah, v katerih so svoje znanje nadgrajevali, razširjali ter izkoristili svoje talente in nadarjenost. Učenci so lahko izbirali med šestimi delavnicami: ustvarjalno, italijansko, improligo, kaligrafsko, naravoslovno in likovno. Ko se je delo po delavnicah zaključilo, so učenci predstavili, kaj novega so se naučili. Nato je sledil še zabavni del, prigrizek in druženje.