05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Ustvarjalni tabor »Ustvarjamo v šoli in okoli«

Letošnji dvodnevni tabor, ki je potekal v prostorih nove šole in njeni okolici v petek (14. 9.) in soboto (15. 9.), je učencem nudil različne ustvarjalne vsebine v štirih delavnicah, v katere so se lahko vključili. Za cilj smo si postavili, da koristno in na zanimiv način skupaj preživimo čas, ki je običajno (šole) prost.

  Pod mentorstvom Nataše Nelec  Sedej je skupina učencev pred vrtčevskimi igralnicami zasadila cvetje in grmovnice, z učiteljico Anito Čelhar pa so izdelovali rože iz papirnatih materialov, s katerimi so okrasili hodnik v vrtcu. V plesni delavnici, ki jo je vodila Polona Požar, so učenci usvojili osnovne plesne in navijaške like. Glasbena delavnica je bila najglasnejša, saj so se iz učilnice, v kateri je potekala, slišalo petje in igranje na klaviature, bobne, kitare in druge instrumente. Skupina učencev se je z učiteljico Urško Tušar lotila poslikave zidu ob parkirišču pred šolo, in v soboto je nastala barvna osnova, ki jo bodo dopolnili v naslednjih dneh. Za hrano so poskrbeli učenci izbirnega predmeta Načini prehranjevanja, ki so skupaj z učiteljico Andrejo Geržina pripravili večerjo na vabljivo okrašenih mizah. Ogledali smo si tudi film, po večerji  pa je, kot  je že tradicionalno v navadi na naših šolskih taborih, sledil nočni pohod, ki je bil deloma tudi tek, in nas napolnil z energijo in dobro voljo, ki je trajala dolgo v noč. Zadovoljni z opravljenim delom in lepim druženjem smo se v soboto v času kosila razšli s kratko predstavitvijo rezultatov plesne delavnice in pesmijo.

(Skupno 38 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice-šola

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost