8. 5. 2013 so nas na OŠ Prestranek, OŠ Miroslava Vilharja, PŠ Hruševje in v Vrtcu Prestranek obiskale članici kluba Animalia (skupina študentov veterine). Organizator izobraževanja je DZZŽPO.

Mojca in Anja sta nam več povedali o pravilnem odnosu do hišnih živali. Veliko smo izvedeli o potrebah živali, o skrbnem lastništvu in primerni veterinarski oskrbi ter o pomembnosti kastracije in sterilizacije hišnih ljubljenčkov. Ob koncu so otroci lahko postavili vprašanja za bodoči veterinarki.

Učenci so dobili tudi koledar Društva za zaščito živali Postojna in v zameno prispevali 1 EUR za zapuščene in poškodovane živali v Zavetišču Postojna.

Veronika Švigelj

Hvala klubu Animalia, otrokom, učiteljicam, vzgojiteljicam in članicam DZZŽPO za sodelovanje ter prispevek.