Letos smo se tudi četrtošolci OŠ Prestranek, 23. 4. 2013,  udeležili  predtekmovanja 8. Varnostne olimpijade v Pivki. Pod okriljem Policijske uprave Koper, smo se tu zbrali otroci s primorskih šol. Kakšen mesec pred tekmovanjem smo začeli z vajami. Širili smo svoje znanje s področja varnosti in zaščite ter se urili v spretnostih in veščinah, kot so spretnostna vožnja s kolesom in gasilska vaja z vedrovko.

Na dan tekmovanja smo bili zelo vznemirjeni, saj smo si želeli čim višje uvrstitve. Všeč nam je bilo, da smo se srečali tudi z učenci drugih šol. Gostitelji iz Pivke pa so nam pripravili tudi pester program. Ogledali smo si vojaški muzej v Pivki ter predstavitve različnih ekip za reševanje. Kar težko se je bilo odločiti kateri reševalni ekipi bi se pridružili.

Kljub temu, da na tekmovanju nismo dosegli vidnejše uvrstitve, smo preživeli zanimiv in prijeten dan ter pokazali, da veliko vemo o zaščiti in reševanju.

Alenka Slavec Geržina

(Skupno 32 obiskov, 1 današnjih obiskov)