V torek, 19. novembra, so se nam predstavili člani policijskega orkestra iz Ljubljane. Celoten orkester sicer šteje preko 50 članov, nas pa je obiskalo 5 trobilcev, ki sestavljajo trobilski kvintet. Otrokom iz vseh štirih oddelkov vrtca in učencem od prvega do petega razreda so na zelo prijeten način predstavili trobila in kar pester izbor skladbic, od Čebelice Maje in Hude mravljice do Avsenikove legendarne Na Golici.

Vsi skupaj smo neizmerno uživali ob ubranih zvokih trobente, pozavne in roga, obenem pa smo spoznali, da policaji vendarle niso le tiste osebe, ki so odgovorne za zagotavljanje javnega reda in miru in za to, da ne divjamo po cestah. Področje delovanja orkestra je zelo široko in raznoliko, tako njegovi člani nastopajo na protokolarnih obveznostih, slovesnostih v okviru Policije, državnih proslavah, dobrodelnih prireditvah, igrajo na mednarodnih športnih prireditvah, samostojnih koncertih doma in v tujini, sodelujejo z Glasbeno mladino in z Zvezo slovenskih godb.

Zelo smo počaščeni, da smo jih lahko gostili tudi na naši šoli.

OGLED FOTOGALERIJE

(Skupno 58 obiskov, 1 današnjih obiskov)