V torek, 16. 12. 2014, smo se učitelji in učenci naše šole zbrali v večnamenskem prostoru na zasedanju šolskega parlamenta. Učenci od 4. do 9. razreda so skupaj s svojimi razredniki pripravili različne točke, s katerimi so predstavili tokratno temo šolskega parlamenta »Izobraževanje in poklicna orientacija«.

4. razred je predstavil poklice s pomočjo ugank in pantomime.

5. razred se je v rap pesmi z naslovom »Jou!« spraševal, kateri poklic bodo opravljali, ko bodo veliki.

6. razred je uprizoril, potek priprave in izpeljave šolskega plesa ter koliko poklicev sodeluje pri tem.

7. razred je pripravil intervju z nekaterimi poklici: odvetnico,veterinarko, gasilko, arheologinjo, knjižničarko in natakarico.

8. razred je s pantomimo predstavil poklice, predsedniki ostalih razredov pa so morali ugotoviti katere.

9. razred pa je organiziral modno revijo poklicev, na kateri smo videli zanimive kreacije za posamezne poklice.

Po predstavitvi vseh točk sta predsednik šolskega parlamenta in njegova namestnica razglasila še nagrajence likovnega in literarnega natečaja šolskega parlamenta.

Likovni natečaj:

1. mesto: Jan Abram (3. razred) – traktorist
  2. mesto: Nika Koren(3. razred) – učiteljica
  3. mesto: Nejc Lemut (1. razred) – reševalec

Literarni natečaj – pesmice o poklicih:

1. mesto: OPB 2 (učenci 2. in 5. razreda) – Uganke o poklicih
  2. mesto: Gašper Hrovatin (4. razred) – Poklici
  3. mesto: Kaja Šabec (4. razred) – Učitelj

Literarni natečaj – spisi o poklicih:

1. mesto: Marko Mislej (4. razred) – kmetovalec
  2. mesto: Nejc Milharčič (4. razred) – Ko bom velik, bom…
  3. mesto: Gašper Prelc (4. razred) – Ko bom velik