V sredo, 20. aprila 2016, so na OŠ Prestranek potekale številne dejavnosti. Že zjutraj so nas obiskali predstavniki Hiške eksperimentov ter v dveh učilnicah pripravili več kot 50 različnih eksperimentov, ki so si jih ogledali in jih radovedno preizkusili vsi naši učenci in otroci iz drugega starostnega obdobja v vrtcu. Popoldne pa so se skozi igro lahko učili tudi zunanji obiskovalci. Učenci višje stopnje so se udeležili tudi znanstvenega šova, kjer so na praktičen in zabaven način spoznavali zvok, mlajši učenci pa so sodelovali pri “mehurčkologiji”.

Vzporedno s Hiško eksperimentov se je na šoli odvijal tudi eko dan, kjer so učenci preko različnih delavnic poskrbeli za čistejšo okolico šole, pripravili šolski vrt na novo sezono, pometli šolske površine, ustvarjali iz odpadnih materialov, izdelali škatle za odpadni papir ter tako poskrbeli za lepše okolje. Tri skupine učencev pa so dan izkoristile za razvijanje izdelkov na temo sončne energije, s katerimi se bodo v okviru OVE- in URE-dneva predstavili na tekmovanju energetske osveščenosti mladih, ki se bo odvijalo konec maja v Novi Gorici.

Katja Godeša

Povezava do članka Hiše eksperimentov o obisku na OŠ Prestranek: KLIK, KLIK, HURA!

(Skupno 103 obiskov, 1 današnjih obiskov)