V sredo, 25. 5. 2016, smo z učenci 6. razreda in nadarjenimi učenci zadnje triade obiskali Šolski center Postojna, kjer so za nas pripravili tehniško-jezikoslovno-naravoslovni dan. Najprej nas je sprejela ravnateljica Helena Posega Dolenc, ki nam je predstavila izobraževalne programe, ki jih nudi Šolski center, nato pa smo se razvrstili po treh različnih delavnicah, ki so jih vodili srednješolski profesorji. Na jezikovni delavnici smo se navdušili nad španščino in francoščino, na naravoslovni smo spoznavali čudoviti svet barv in skozi poskuse ustvarili mavrico ter opazovali, v kakšnih barvah gorijo določene snovi, na tehniški delavnici pa smo si skovali lasten žeton za nakupovalni voziček.

Dan smo zaključili s kvizom, ki ga je pripravil profesor Danijel Mislej ter se ob 12.00 odpravili nazaj proti domu.

Katja Godeša

(Skupno 50 obiskov, 1 današnjih obiskov)