05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Kinološka urica z reševalnimi psi

V torek, 17. maja 2016, so nas v vrtcu obiskali trije vodniki reševalnih psov s Kinološke Enote za Reševanje (KER), ki so s seboj pripeljali tri simpatične in precej velike pse. Na igrišču za šolo so za vrtčevske otroke pripravili zanimivo predstavitev. Najprej smo se z nemško ovčarko Vito igrali nogomet – psička je bila zelo dobra golmanka in le redko komu jo je uspelo pretentati ter ji dati gol. Nato je ena od vodnic otrokom povedala in pokazala, kako se je treba psu pravilno približati, kako in kje ga pobožati, pri čemer ji je ustrežljivo pomagal pes Nemo. Otroci so to tudi poizkusili, poleg tega pa so ga lahko nahranili s pasjimi priboljški, za kar je bil zelo hvaležen. Zatem nam je z veseljem pokazal še nekaj zanimivih pasjih trikov. Poleg tega, da je zelo lepo ubogal vse ukaze (sedi, prostor, taco), se je znal kotaliti po tleh, hoditi cik-cak med nogami lastnice, znal je skakati čez njeno nogo, ki jo je dvignila visoko v zrak, otrokom pa je bilo zelo zabavno, ko je lastnici pokukal med korakom in skupaj z njo hodil naprej in nazaj. Za konec nam je pokazal še kako renči, kadar je jezen. Čeprav je bil zelo velik, so otroci videli, da je zelo prijazen in potrpežljiv ter da ima zelo rad otroke.

Katarina Abram

(Skupno 49 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice-vrtec

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost