V četrtek, 12. oktobra, smo se odpravili na dolgo pričakovani planinski pohod.

Po nekaj letih smo zopet obiskali Planinsko goro. Do začetka (Planina) vzpona so se učenci 4. pa vse do 9. razreda odpeljali z avtobusi.

Po kratkih navodilih učiteljev, se je vzpon v svežem jutru začel. V strmino smo »zagrizli« že pred deveto uro. Po prvem postanku je kolona ujela ritem in v strumnem koraku nadaljevala proti željenemu cilju. Del poti nas je spremljalo celo petje najmlajših, potem pa je kmalu vso zbranost vzela pot proti vrhu.

Pod vrh, kjer sameva cerkev Sv. Marije, smo potrebovali slabo uro. Tu smo se na kratko osvežili in nadaljevali  do koče lokalnega lovskega društva, kjer je bil tudi naš cilj.  Poslopje LD Planina smo dosegli v slabe pol ure. Sledil je daljši postanek. Čas smo namenili predvsem praznjenju naših zalog in počitku. Žal nam je jutranja meglica ponagajala in preprečila lepši razgled.

Sestop iz gore, smo navkljub načetim nogam, opravili brez večjih težav. Pohod so zaznamovale predvsem jesenske barve, dobra volja in lepo vreme.

 

Glej fotogalerijo

(Skupno 31 obiskov, 1 današnjih obiskov)