V sredo, 11.10.2017, smo na šoli gostili strokovnjaka Miha Kramlija.

Obiskal nas je v okviru dogodka, ki je del programa »Neodvisen.si«. Namen dogodka je bil ozaveščati učence in starše o pasteh zasvojenosti. Miha Kramli je psihoterapevt in vodja Centra za zdravljenje odvisnosti v Novi Gorici. Svoje bogate izkušnje je delil  z našimi učenci in starši.

V dopoldanskem času  je izvedel tri  predavanja prilagojena razvojni stopnji otrok.

Za I. triado predavanje z naslovom  »Biti dober prijatelj«, za II. triado »Zarja in Svit«, za III. Triado »7 mitov«. Učenci so predavanja z velikim zanimanjem poslušali in v njih aktivno sodelovali.

Popoldan je svoje izkušnje v zvezi z zasvojenostjo in poglede na vzgojo delil še s starši, in sicer  s predavanjem »Vzgoja razpeta med radostjo in pastmi«.

Bilo je zanimivo in prav vsi smo se zamislili nad kruto realnostjo sveta odvisnosti. Upamo, da bomo na šoli tudi s takimi dogodki pripomogli k temu, da bodo naši učenci lažje rekli ne, kadar se bodo na poti k odraslosti srečevali z različnimi skušnjavami, ki jih prinaša  spletna odvisnost, droge in druge oblike zasvojenosti.

 

Nataša Nelec Sedej

 

Glej fotogalerijo

(Skupno 142 obiskov, 1 današnjih obiskov)