V petek, 22. 11. 2019, smo se v okviru interesne dejavnosti Zdravo z naravo odpravili na nočni pohod na Sovič. Dejavnosti se je udeležilo 63 učencev od 1. do 9. razreda.

Kljub nestabilnemu vremenu smo se vseeno odločili za pohod – dobro pripravljeni in oboroženi z dežniki smo se pogumno odpravili na pot ter upali na najboljše.  Kratek vzpon do vrha skoraj neporaslega Soviča je hitro minil, na vrhu pa se je pred nami odprl čudovit pogled na Postojno, vso v lučkah. Dobili smo občutek, kot da bi bili na vrhu sveta. Nekateri so z veseljem raziskali tudi bunker in okolico, drugi pa so prosti čas raje izkoristili za malico in klepet. Ob spustu nas je malce zmočil dež, ampak to nam ni pokvarilo dobrega razpoloženja. Malo smo se še sprehodili po Postojni, nato pa smo se vrnili pred Hotel Kras, kjer smo počakali na starše.

 

Katarina Abram

(Skupno 152 obiskov, 1 današnjih obiskov)