V petek, 14. maja 2021, nas je v 1. razredu čakalo posebno presenečenje – k nam je na obisk prišla psička Lora. Morda bi kdo pomislil, da je to povsem običajna psička, vendar temu ni tako. Izvedeli smo, da je tudi ona hodila v šolo, pa ne tako za otroke, ampak v pasjo šolo, kjer je končala posebno usposabljanje. Pridobila je kar nekaj posebnih pasjih značk za šolane pse. Psička Lora je v preteklih letih redno prihajala na našo šolo v okviru projekta Tačke pomagačke, učenci naše šole pa so ji brali pravljice. Njena lastnica, Barbara Simčič, nam jo je predstavila in nam pokazala, kako se pravilno približamo psu. Povedala nam je, kako ravnamo, če srečamo potepuškega psa ali psa z lastnikom ter nas opozorila na stvari, ki jih psi ne marajo. Psičko smo lahko pobožali, za konec pa nam je pokazala še nekaj pasjih trikov. Obisk se je vse prehitro končal, vendar smo se dogovorili, da Lori lahko napišemo pismo ali pa ji kaj narišemo. Vsi se že veselimo njenega naslednjega obiska.

 

Učiteljici Katarina Abram in Mojca Štembergar ter učenci 1. razreda

 

 

 

(Skupno 336 obiskov, 1 današnjih obiskov)