05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Pust je čas norčavosti in veselja

Na pustni torek je bila v šoli na Prestranku  le peščica učencev.

Prišle pa so princeske, vitezi, kavboji, klovni, čarovnice, gusarji, vojaki, policaji, različne žvali ter še veliko drugih pravljičnih bitij. Po hodnikih je bilo opaziti največ zajcev, ki so jih neuspešno lovili lovci.

Učenci razredne stopnje so plesali in rajali  v šolski telovadnici.

Da bi tudi naš kraj začutil pustni utrip, smo po tradiciji v pustnem sprevodu odšli po Prestranku, odganjali zimo in klicali pomlad. Na poti smo srečali Rdečo kapico, ki nas je razveselila s sladkim priboljškom. Tradicija  pustovanja torej  živi in verjamemo, da bo tako tudi v prihodnje.

Anita Čelhar

(Skupno 53 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice Prestranek

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost