Spoštovani,

pošiljamo informacije o zbiralni akciji za sirote iz Ukrajine, ki so nastanjene v Slavini.

Akcija je v skladu z medsebojnim dogovorom ciljno usmerjena zgolj na tiste stvari, ki jih potrebujejo.

Že tretji mesec iz dneva v dan poslušamo o vojnih grozotah, ki se dogajajo v Ukrajini. Ruska vojska napada ukrajinsko ozemlje, zaradi česar je življenje izgubilo že veliko vojakov in civilistov. Domove je moralo zapustiti že več milijonov Ukrajincev, večinoma žensk in otrok.

Tako je moralo svoj dom iz sirotišnice v Lugansku zapustiti tudi 20 sirot, otrok, starih od enega do sedem let. Varno zatočišče jim je ponudila Slovenija. Od 3. maja so ti otroci nastanjeni v prostorih Kulturnega doma Slavina.

Tudi na naši šoli smo se odločili, da jim bomo pomagali z zbiralno akcijo. V ta namen bomo od ponedeljka, 16.5., do petka, 20.5., zbirali izključno plenice za enkratno uporabo, otroško hrano, otroške higienske in kozmetične pripomočke (vlažilni robčki, mila, kreme …). Drugih stvari ne bomo sprejemali, saj jih trenutno ne potrebujejo.

Vabimo vas, da se priključite zbiralni akciji. Učenci prinesejo zbrane stvari v šolo v matično učilnico.

Vnaprej hvala za vašo pomoč.

 

vodstvo šole

(Skupno 72 obiskov, 1 današnjih obiskov)