Spoštovani starši!

 

V ponedeljek, 18. 05. 2020, se vaši otroci, učenci 1., 2. in 3. razreda, vračajo v šolske klopi. Da bo to potekalo kar se da varno, bi vas radi seznanili z nekaterimi dejstvi.

 • Avtobusni prevozi bodo potekali po ustaljenem voznem redu.
 • Starši ne vstopate v šolo!  Otroci prihajajo v šolo brez zaščitnih mask.
 • V šoli moramo v ponedeljek obvezno imeti podpisano izjavo o zdravstvenem stanju za vsakega otroka!
 • Otroci, ki prihajajo v jutranje varstvo, naj na vhodnih vratih pozvonijo. Ob vstopu v šolo se preobujejo, v WC-ju si umijejo roke in gredo v učilnico. Jutranje varstvo bo potekalo v učilnici 1. razreda. Učenci, ki pridejo v šolo po 7.30, gredo v svoje učilnice.  Pri tem naj se v največji možni meri izognejo prijemanju kljuk. Ob 7.50 se šolska vrata zaklenejo.
 • V učilnici bo imel vsak učenec točno določen (označen) prostor.
 • Učenci naj prinašajo v šolo potrebščine po urniku. Igrač in ostalih nepotrebnih stvari naj ne prinašajo! Skupaj z otrokom obvezno preglejte če ima vse pripomočke (lepilo, škarje, svinčnik, barvice…), saj si otroci ne bodo smeli le-teh izposojati. Učenci bodo iz šole vsak dan odnašali vse svoje potrebščine.
 • Vsak učenec naj od doma prinese plastenko s pijačo (vodo), saj pitnik ne bo na voljo.
 • Otroci naj prihajajo v šolo športno oblečeni in obuti, s seboj naj imajo dodatno jopo, saj bomo učilnice veliko zračili.
 • V šolo ne prinašajo športne opreme! Poskrbite, da bodo zaščiteni pred soncem (klobuček, krema za sončenje), saj bomo ob ugodnem vremenu veliko časa preživeli zunaj.
 • Učenci 1. in 2. razreda bodo vsak dan zaključili s poukom ob 12.15. Do takrat bodo pojedli tudi kosilo. Tiste starše, ki boste prihajali po otroke takoj po zaključku pouka prosimo, da ste pred šolo točno ob 12.20.

Učenci 3. razreda bodo vsak dan s poukom zaključili ob 12.00, nato bodo imeli kosilo.

Tiste starše, ki boste prihajali po otroke takoj po kosilu prosimo, da ste pred šolo točno ob 12.30.

 • Starše prvošolcev, ki prihajate osebno po otroke (v podaljšano bivanje) prosimo, da pri vratih pozvonite. Učiteljica bo otroka poslala iz učilnice.
 • Drugošolce in tretješolce prevzamete tako, da pomahate pri terasi oziroma oknu učilnice. Učitelj bo otroka poslal iz učilnice. V primeru, da bodo otroci na zunanjih površinah, boste o tem obveščeni z obvestilom na vhodnih vratih.
 • Prosimo Vas, da se z otroki resno pogovorite o upoštevanju varnostne razdalje 1,5 m in doslednem umivanju rok. Otroci naj se ne dotikajo obraza ter tujih stvari.

Hvala za razumevanje.

Vodstvo šole in učitelji

(Skupno 206 obiskov, 1 današnjih obiskov)