SPOŠTOVANI STARŠI!

Vlada RS je sprejela nov odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih, s katerim se z dnem 26. 1. 2021 tudi v naši regiji odpirajo vrtci v polnem delovanju.

Z okrožnico MIZŠ smo prejeli tudi naslednje obvestilo v zvezi s plačilom vrtca v času razglašene epidemije: »Vlada RS že pripravlja, vanj pa bo vključena tudi določba, ki bo omogočala, da bodo starši, ki otrok v času epidemije ne bodo pripeljali v vrtec, upravičeni do oprostitve plačila. Določba bo veljala tako za javne, kot tudi za zasebne vrtce.«

PRIHOD V VRTEC:

 • Delovni čas vrtca ostaja nespremenjen, od 6.00 do 16.00.
 • Starši lahko vstopate samo v garderobe in se ne sprehajate ter po nepotrebnem zadržujete v vrtcu, razen ko je to res nujno potrebno.
 • Ob prvem prihodu otroka v vrtec morate starši prinesti podpisano izjavo, da je otrok zdrav in da ni bil v stiku z bolno osebo. Brez izjave sprejem otroka ne bo mogoč. Izjave bo možno izpolniti tudi ob prihodu v vrtec.
 • Starši redno spremljajte zdravstveno stanje svojega otroka in v primeru, da le ta zboli, obvestite vrtec in otrok ostane doma. Če vaš otrok zboli v vrtcu, vas pokličemo in v drugem prostoru, skupaj s strokovno delavko, počakata na vaš prihod.
 • V vrtec prihajajo le zdravi otroci in osebje.
 • Starši ob prihodu v vrtec do uradnega preklica Vlade RS nosite zaščitno masko. V garderobi si umijete roke.
 • Starši pospremite otroka v garderobo, kjer otroka preoblečete in preobujete. To storite hitro, da ne bo prihajalo do zastojev in prevelike gneče v vrtcu. Otroka lahko pospremite do vrat igralnice. V igralnico ne vstopate. V vrtcu se po nepotrebnem ne zadržujte.
 • Otrok si pred vstopom v igralnico umije roke z milom in vodo.
 • Rezervna oblačila naj otrok prinese s seboj kot običajno.
 • Svetujemo, da otroka pripelje v vrtec vedno odrasla oseba iz istega gospodinjstva, po možnosti naj bo to eden izmed staršev.
 • Če je le mogoče, ne uporabljajte javnega prevoza.
 • Otroci naj ne prinašajo igrač in knjig od doma. Mlajši otroci lahko prinesejo »ninico« ali dudo, če jo potrebujejo za spanje, vendar je to potrebno shraniti v garderobni omarici do počitka za posameznega otroka in o tem obvestite strokovno delavko.

ODHOD IZ VRTCA:

 • Ob vstopu v vrtec, si starši umijte roke in do preklica Vlade RS nosite zaščitno masko.
 • Z otrokom se ne zadržujte v vrtčevskih prostorih, ampak se čim prej odpravite iz vrtca, da ne bo prihajalo do zastojev v vrtcu.

Hvala za razumevanje.                                                                                                                                                                                                                                Vodstvo vrtca

(Skupno 92 obiskov, 1 današnjih obiskov)