V torek, 16. 1. 2024, smo obiskali gospoda Igorja Marentiča, župana Občine Postojna, z namenom, da mu predamo škatlo solidarnosti. Na šoli nam vrednote veliko pomenijo, zato smo se odločili, da bomo vsak mesec razmišljali o eni vrednoti. Za pomoč smo poprosili naše tri prostovoljke, ki z učenci vsak mesec izvajajo aktivnosti povezane z določeno vrednoto. Tako smo se že pogovarjali o pomenu znanja, prijateljstva in poguma. V mesecu decembru smo govorili o solidarnosti ter jo skušali tudi živeti. Učenci od 6. do 9. razreda so doma ali v šoli opravljali dobra dela, jih zapisali ter jih zbirali v za to namenjeni škatli. Nabor dobrih del je bil velik, od pomoči sošolcem, sorojencem, do druženja s starimi starši, pomoči staršem, kuhanju za celo družino, pomoči hišniku, nekdo je celo posvojil psa. Da pa ne bi ostali le pri polni škatli dobrih del, smo se odločili, da jo dva šestošolca odneseta županu in mu pokažeta, da nam je na šoli mar za sočloveka. Župan nas je lepo sprejel, si ogledal zapisana dobra dela ter izrazil željo po nadaljevanju podobnih dobrih dejanj, ki jih v današnji družbi, sploh med mladimi, primanjkuje.

K.G.