V torek, 30. 1. 2024, se je v prostorih Doma na Vidmu v Ilirski Bistrici odvijal dogodek »PITCHAJ« – PREDSTAVI SVOJO IDEJO«, ki je namenjen spodbujanju podjetništva med mladimi v sodelovanju z občinami in TIC Ilirska Bistrica.

Podjetniške ideje so mladi zagnali že na start-up vikendu, v času od septembra do novembra 2023, razvijali pa so jih skozi podporo mentorjev – učiteljev in mentorjev Mrežnega podjetniškega inkubatorja Perspektiva.

Vse poslovne ideje, ki so se predstavile, so se potegovale tudi za nastop na tekmovanju POPRI (nacionalno tekmovanje za najboljšo podjetniško idejo mladih), ki ga vsako leto organizira Primorski tehnološki park. Namen tokratnega dogodka je bil, da so mladi predstavili svojo idejo pred komisijo v naši regiji, dobili povratno informacijo o njihovi ideji, predvsem pa napotke, kako nadaljevati.

Na dogodku so sodelovali tudi naši učenci, ki so se s svojo poslovno idejo in predstavijo zopet odlično odrezali.

Ajdi, Mihi, Tjašu in Larsu čestitamo, ter jim želimo veliko uspeha tudi v bodoče.

 

Andreja Kocjan, učiteljica in mentorica

(Skupno 55 obiskov, 1 današnjih obiskov)