Sredi petkovega dopoldneva je učence in zaposlene na naši šoli in v vrtcu presenetil požarni alarm. Brez pretiranega strahu so poiskali najbližji varen izhod iz šole in se zbrali na šolskem igrišču, kjer so izvedeli, da je do požara prišlo v šolski kotlovnici.

O tem smo obvestili center za obveščanje, od koder so nam na pomoč poslali gasilce iz Postojne in Slavine. S sireno in utripajočimi lučmi so prihiteli do nas, se opremili in vstopili v zadimljeno kotlovnico. Požar so uspeli pogasiti, vendar je ob tem eden izmed gasilcev izgubil zavest, zato so ga prinesli ven, ga položili na nosila in mu na varnem nudili prvo pomoč.

Ob spremljanju dogajanja z varne razdalje, nam je bilo v tolažbo dejstvo, da je tokrat šlo le za vajo evakuacije, ki smo jo uspešno izpeljali.

Z željo, da bi se požarni alarm na naši šoli oglašal le ob takih priložnostih, se za sodelovanje pri vaji zahvaljujemo gasilcem obeh okoliških gasilskih društev.

Prestranek, 17.5.2013                                                                        Mojca Štembergar

(Skupno 180 obiskov, 1 današnjih obiskov)