05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Rastem s knjigo

S sedmošolci smo se 8. aprila 2015 odpravili v Knjižnico Bena Zupančiča – podružnico v Prestranku. V tem šolskem letu namreč že devetič poteka nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture »Rastem s knjigo OŠ 2014« – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu«.

V ta projekt, katerega cilji so spodbujanje dostopnosti kakovostne in izvirne slovenske mladinske leposlovne literature, promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja, spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic, motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja, se že leta vključuje tudi OŠ Prestranek. 

Knjižničarka je učence prijazno sprejela, predstavila jim je delovanje knjižnice in jih pozvala k vpisu. Nato so v dar prejeli knjigo mladinskega pisatelja Slavka Pregla z naslovom Odprava zelenega zmaja.

Mojca Kristan

 

(Skupno 31 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice-šola

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost