V okviru programa gasilskega krožka smo se z učenci, ki jih gasilstvo zanima, odpravili na obisk centra za obveščanje v Postojni. Tam smo izvedeli, kako poteka delo v taki organizaciji, na kakšen način pomagajo ljudem, ki potrebujejo pomoč in pokličejo na št. 112, kakšno opremo imajo v svoji pisarni, kaj pomenijo številni monitorji, koliko klicev sprejmejo, kdaj jih je največ ipd.

 

Po izčrpni predstavitvi, smo naš obisk nadaljevali v gasilskem domu. Poklicni gasilec nam je predstavil delo gasilcev, manjšo muzejsko zbirko, ki jo hranijo ter nas odpeljal v garažo. Tam so naše oči še posebej zažarele, saj smo lahko od blizu videli gasilska vozila, ki jih za svoje delo potrebujejo postojnski gasilci. S čeladami na glavi, so učenci spoznavali opremo vozil ter njihovo uporabnost.  S kančkom previdnosti smo se povzpeli na vrh stolpa, kjer smo ugotavljali, čemu gasilcem služi takšen stolp. Za zaključek pa nam je gasilec dovolil, da se preizkusimo v gašenju z vodo.

Mojca Štembergar

FOTOGALERIJA

(Skupno 109 obiskov, 1 današnjih obiskov)