05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Tehniški dan, izdelava instrumentov in glasbeno ustvarjanje v 7. razredu

Tehniški dan je bil zasnovan medpredmetno, in sicer smo povezali tehnično in glasbeno področje. Učenci so najprej iz različnih enostavnih vsakodnevno uporabljenih materialov, ki so jih prinesli od doma ali smo jih poiskali v šoli, izdelovali različne preproste instrumente. Nastal je na primer bajs iz vedra za barvo, različni bobni in ropotuljice, piščali in brenkala, ki so jih kasneje uporabljali pri skupinskem glasbenem ustvarjanju. Pod mentorstvom učitelja glasbe Simona Novaka so vadili tri pesmi, s katerimi so se predstavili v vrtcu in ostalim učencem šole. S slišanim petjem in igranjem smo bili zadovoljni tako izvajalci kot poslušalci, nastal je orkester ki bi ob daljšem času skupinske vadbe pokazal še več, in dan nam je hitro in zabavno minil.

Urška Tušar

(Skupno 314 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice-šola

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost