Kot  že nekaj let zapored smo tudi letos vključeni v projekt Rastem s knjigo. To je  nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture.

 

Izvaja ga Javna agencija za knjigo RS, Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport, Združenje splošnih knjižnic, Združenje splošnih knjižnic, ob podpori Zavoda RS za šolstvo, Društva šolskih knjižničarjev Slovenije in Društva slovenskih pisateljev v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnimi šolami in osnovnimi šolami s prilagojenim programom šolami srednjimi šolami in zavodi za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami ter zamejskimi osnovnimi in srednjimi.

Letos so vsi sedmošolci, ki obiskujejo slovenske osnovne šole, v dar dobili knjigo pisatelja Vinka Möderndorferja Kot v filmu z ilustracijami Damijana Stepančiča.  

Knjigo smo prejeli v izpostavi knjižnice Bena Zupančiča v Prestranku, kjer nam je knjižničarka predstavila  delovanje knjižnice in učence povabila k ponovnem obisku le-te.

 

Ana Kaluža

 

(Skupno 51 obiskov, 1 današnjih obiskov)