Knjižnica in učbeniški sklad

Spletni katalog knjižnice OŠ Prestranek

S klikom na spodnjo povezavo ali desno sliko boste vstopili v spletni katalog knjižnice OŠ Prestranek, kjer boste lahko brskali po seznamu knjig in preverili, ali so knjige dostopne za izposojo:

SPLETNI KATALOG

O knjižnici:

Šolska knjižnica zbira knjižnično gradivo, ga strokovno obdeluje, hrani, predstavlja in izposoja ter opravlja informacijsko-dokumentacijsko delo kot sestavino vzgojno-izobraževalnega dela v šoli. Knjižnica članom nudi prostor za šolsko delo, pripravljanje referatov in plakatov, prebiranje knjig in revij, druženje in pogovor ter je tudi prostor za priložnostne razstave in predstavitve knjig. Knjižničarka omogoča medpredmetno vključevanje knjižnično-informacijskih znanj v pouk, s pomočjo katerih postanejo učenci samostojni uporabniki knjižnice, njenega gradiva in informacijskih virov.

Član knjižnice je vsak učenec od vpisa do zaključka šolanja, člani knjižnice so tudi otroci iz vrtca, ki opravljajo bralno značko.

Naša šolska knjižnica deluje po naslednjem urniku:

Ponedeljek

Torek

Sreda 7:50 – 12:20
 Četrtek

Petek 8:45 – 12:20

Bralna značka – seznami knjig knjig za bralno značko

Učbeniški sklad

V sklopu šolske knjižnice deluje učbeniški sklad. Izposoja učbenikov iz učbeniškega sklada je brezplačna. Učenci se na učbenike naročajo v juniju za prihodnje šolsko leto, prevzamejo jih prvi šolski dan, ob izteku šolskega leta pa učbenike vrnejo v knjižnico. Učenci so dolžni vse izposojene knjige oviti (ne v samolepilno folijo) in z njimi primerno ravnati.

Seznam učbenikov, delovnih zvezkov in ostalih potrebščin za šolsko leto 2018/2019:

1.razred

2.razred