Letos so se petošolci vključili v projekt Varno na kolesu. Vseslovenska kolesarska pobuda Varno na kolesu je namenjena zagotavljanju prometne varnosti najmlajših kolesarjev.

Izpostavlja varno vožnjo s kolesom, katere osnova je popolno opremljeno kolo ter kolesarska čelada, skozi prizmo varnosti pa opozarja tudi na problematiko neurejene kolesarske infrastrukture v marsikaterem slovenskem kraju. Poleg varnosti je  temeljni namen pobude tudi spodbujanje kolesarstva kot zdravega načina življenja, ki posameznikom prinaša kakovostnejše življenje. Učenci morajo izvajati preko celega leta različne dejavnosti, razdeljene v tri sklope. V prvem sklopu so izdelali seznam nevarnih točk v šolskem okolišu, v drugem so spoznavali prometne znake in naredili družabne igrice za učenje prometnih znakov, v tretjem sklopu bodo opisali naj kolesarski izlet. Vse izdelke razstavijo v Kolesarskem kotičku, ki so ga pripravili v večnamenskem prostoru.

Liljana Bole

(Skupno 65 obiskov, 1 današnjih obiskov)