V torek, 31.3.2015, so otroci iz Vrtca Prestranek obiskali Notranjski muzej v Postojni. Obisk muzeja se je pravzaprav začel že 14 dni prej, ko je zgodovinarka Tina Poljšak izvedla delavnice za otroke iz skupin Mravljice in Ježki v vrtcu. Skozi ustvarjanje jim je predstavila dejavnost muzeja. Otroci so bili najbolj navdušeni nad sestavljanjem okostja velikega rjavega medveda.

 

V skupinah so se otroci nato z vzgojiteljicami pogovarjali o tem kaj muzej hrani in nenazadnje tudi o tem, kako se moramo v ustanovi, kot je muzej obnašati. Že sama vožnja z avtobusom v Postojno je za naše otroke predstavljala doživetje, nekateri otroci so se z njim peljali prvič. Za velikimi muzejskimi vrati nas je pričakala Tina, ki so jo otroci že poznali.

Sledilo je zanimivo potovanje po razstavi imenovani Muzej krasa. Otroci so spoznali mnogo zanimivega o krasu. Ugotovili so, da kras ni kvas, ampak je to  nekaj čisto novega in njim neznanega.

Nataša Nelec Sedej

FOTOGALERIJA

(Skupno 46 obiskov, 1 današnjih obiskov)