Za dodatno nalogo 3. sklopa projekta Varno na kolesu so morali petošolci pripraviti aktivnost povezano s kolesarjenjem,  ki spodbuja otroke k aktivnemu preživljanju prostega časa, aktivnemu prihajanju v šolo …V ta namen so v soboto, 11.3.2017, izpeljali kolesarski izlet za učence in starše petega razreda. V soboto dopoldne so se pred šolo zbrali petošolci, njihovi starši, nekaj bratov in sester ter učiteljica Liljana Bole. Izlet so začeli pred šolo, nadaljevali do avtopralnice, kjer so prečkali glavno cesto in kolesarili po vojaški cesti. Nato so zavili levo v Matenjo vas. V Matenji vasi so se ustavili pri sošolcu, ki se zaradi poškodbe ni mogel udeležiti izleta. Popili so nekaj soka in se  okrepčali z okusnimi prigrizki in slastnimi palačinkami. Malo so še poklepetali, se poslovili od prijaznih gostiteljev in se odpravili domov mimo Štivana.  Krog so zaključili pred šolo. Vsi udeleženci izleta so se strinjali, da so preživeli zelo lep dopoldan na kolesu.

Liljana Bole

 

(Skupno 77 obiskov, 1 današnjih obiskov)