05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Obisk učne poti Po poteh naših prednikov

V četrtek, 26. 10. 2017, smo se v okviru izbirnega predmeta Rastline in človek ter z nadarjenimi učenci odpravili na obisk učne poti Po poteh naših prednikov.

Našo pot smo začeli v Notranjskem muzeju, kjer nam je g. Peter predstavil muzej s poudarkom na življenju neandertalca in zgodovini Betalovega spodmola. Po ogledu muzeja nas je prevzel vodič, g. Goran, s katerim smo se prek Soviča sprehodili do Betalovega spodmola. Na poti smo se večkrat ustavili, vodič pa nam je odkrival delčke zgodovine naših prednikov.

Pod Betalovnim spodmolom nas je čakala ga. Ana, ki je učencem pripravila igre in uganke na temo pračloveka. Učenci so vse uganke z lahkoto rešili. Za konec je sledil še najbolj zabaven del našega obiska, demonstracija netenja ognja s kresilno gobico in večerja – hrenovke, ki so si jih učenci sami spekli na ognju.

 

Ana Novak

 

Glej fotogalerijo

 

 

(Skupno 71 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Obvestila-šola

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost