V šolskem letu 2016/2017 je naša šola sodelovala na natečaju Knjigovanje na temo Moj najljubši slovenski književni lik.

Lutka Zvezdice Zaspanke, ki smo jo lani izdelali z otroki, je bila nagrajena.

 

Na knjižnem sejmu v Cankarjevem domu v Ljubljani je v sredo, 22. 11. 2017, potekala podelitev nagrad za najboljše lutke. Nagrajeni lutkarji so v dvorani Duše Počkaj predstavili svoje lutke in prejeli priznanje ter knjižno nagrado, nato pa so lutke v povorki pokazali udeležencem sejma. Našo nagrado je prevzela nekdanja učenka, Sara Malneršič, ki je o lutki zapisala: »Zvezdica Zaspanka je razigrana, dobrodušna in predvsem podobna današnjim mladostnikom. Najprej je nekoliko neodgovorna, ko se zave svojih obveznosti pa se spremeni in se začne zavedati svojega položaja. Čeprav je na trenutke malce lahkoverna in preveč zaupljiva, je sama polna dobrote in hoče ljudem pomagati. Tako pomaga razbojniku Ceferinu, da spet najde pravo pot.«

 

Po prireditvi so si učenci ogledali še knjižni sejem in tako popoldan preživeli pisateljev, prevajalcev, ilustratorjev, založnikov in drugih, ki sodelujejo pri knjižni produkciji.

 

Mojca Kristan

 

Glej fotogalerijo

(Skupno 61 obiskov, 1 današnjih obiskov)