V soboto, 7. 4. 2018, smo z nekaterimi učenci odšli na raziskovanje in poznavanje gozda z lovci iz Lovske družine Prestranek.

Več o tem je napisala učenka devetega razreda Polona Boštjančič.

Na pot z lovci smo se odpravili kmalu po deveti uri. Napotili smo se proti Žejam in malo pred njimi zavili proti gozdu. Med hojo po travi in po gozdu smo iskali živalske stopinje in iztrebke ter s pomočjo knjižic določevali kateri živali pripadajo. Najprej smo prišli do krmišča in manjše preže, kjer smo lahko videli odtise medvedovih šap. Nato smo pot nadaljevali proti nekoliko večji in lepši preži, tam smo posneli tudi nekaj fotografij. Potem smo odšli do kraja, kjer smo pojedli malico in poizkusili nameriti puško. Ker je bil že čas za kosilo smo se vrnili proti šoli, kjer smo si privoščili golaž in odšli domov.

 

Andreja Geržina in Polona Boštjančič

(Skupno 93 obiskov, 1 današnjih obiskov)