V torek, 16. 10. 2018, je bil Svetovni dan hrane. Letošnje geslo se je glasilo: »Naša dela so naša prihodnost.« V ta namen smo na naši šoli skupaj z učenci izbirnih predmetov sodobna priprava hrane in načini prehranjevanja pripravljali šest različnih sadno-zelenjavnih smutijev. Učenci so sadje in zelenjavo narezali, dodali še cimet, kumino ali med in z mlečno osnovo (mlekom ali jogurtom) vse skupaj dobro premešali. V času sadnega odmora je vsaka skupina pripravljene napitke ponudila vsem učencem šole in tudi otrokom iz vrtca. Poleg tega pa so izdelali tudi predstavitve, na katerih so bili recepti in postopki priprave napitkov.

Učenci so se na enostaven način naučili pripraviti zdrav napitek in spoznali drugačne kombinacije okusov ter da je mogoče za zdrav in uravnotežen obrok sadje in zelenjavo zaužiti tudi v kakšni drugi obliki.

 

Org. prehrane: Maja Mladenović

Učiteljica: Andreja Geržina

Galerijo si lahko ogledate TUKAJ.

(Skupno 93 obiskov, 1 današnjih obiskov)