Torek, 26. 3. 2019, smo si izbrali za športni dan v 8. in 9. razredu.

Učenci in učenke so se podali na učno pot Škocjan, ki nas je peljala okoli Velike in Male doline, kjer so imeli pogled na globoke udornice in prepadne stene. Ob koncu pohoda smo se spustili nekaj 10 metrov in prišli do vhoda v Škocjanske jame, kjer smo vstopili skozi umetni predor v Tiho jamo in pot nadaljevali skozi fosilni rov do podzemnega kanjona Reke, ki smo ga prečkali čez Cerkvenikov most, 50 metrov nad strugo. Ob zadnjih poplavah v mesecu februarju je bila višina vode v jami 60 metrov, zato smo lahko na nekaterih delih jame videli ostanke nanosa različnih materialov. Iz jame smo se vrnili na površje v Veliki dolini in s pomočjo vzpenjače prišli na izhodišče. V podzemnem svetu nam je bilo prijetno toplo, vseeno so si nekateri vidno oddahnili, ko so ugledali dnevno svetlobo.
Teja Rojc
Galerijo si lahko ogledate TUKAJ.
(Skupno 111 obiskov, 1 današnjih obiskov)