Noč knjige je vsenarodni in mednarodni dogodek, ki podpira in slavi knjigo ter branje. Letos se odvija že šesto leto zapored, pridružili smo se mu tudi mi.

Tako smo na šoli 12. in 13. 4. 2019 organizirali dvodnevni tabor, namenjen pravljicam, gledališču in tudi tujim jezikom. Učenci so v petek prebirali Grimmove in druge pravljice v slovenskem, angleškem in/ali nemškem jeziku. Učiteljica Urška Tušar je učencem predstavila v zadnjem času priljubljeno zvrst gledališča – kamišibaj. Kamišibaj (jap. kami: papir, šibaj: gledališče) je edinstvena oblika pripovedovanja zgodb ob slikah. Slike (ilustracije) so vložene v lesen oder, imenovan butaj. Pripovedovalec (kamišibajkar) ob pripovedovanju menja slike, ki prikazujejo dogajanje v zgodbi. Učenci so se nato še sami preizkusili v vlogah kamišibajkarjev. Posvetili so se ilustraciji pravljic, ki so jih v soboto skozi pripoved predstavili drugim učencem.

Katja Godeša in Mojca Kristan

Galerijo si lahko ogledate TUKAJ.

(Skupno 126 obiskov, 1 današnjih obiskov)