Otroško petje, praznično in veselo vzdušje je v sredo, 11. 12. 2019, od 18. ure dalje prevevalo Osnovno šolo Prestranek, saj je tu potekalo glasbeno-družabno srečanje Čas za obdarovanje. Po uvodnem pozdravu so se staršem, starim staršem, krajanom ter ostalimi povabljenim v praznično okrašenem večnamenskem prostoru predstavili pevci in pevke OŠ Prestranek pod mentorstvom učitelja Simona Novaka. Najprej je zapel otroški pevski zbor, nato še mladinski. Oba zbora je na klavirju spremljala korepetitorka Angelina Nanut Kalič. Program je nato popestril še glasbeni duet z nežno balado, glasbeni uvod v druženje pa je zaključila šolska glasbena skupina v rokerskih tonih. Sledil je nagovor ravnatelja, Gorana Uljana, saj je ob tej priložnosti potekala tudi otvoritev prenovljene telovadnice ob šoli. Predstavil je dolgoletna prizadevanja po gradnji nove šole, ki je bila zgrajena leta 2012, in po prenovi telovadnice, ki je morala počakati vse do letošnjega leta. Posebej je še izpostavil zasluge nekdanjih ravnateljic, Magde Jakin Černe, ki je najbolj zaslužna za prenovo šole, in Nataše Režek Donev, ki je vztrajala pri prenovi telovadnice. Zahvalil se je tudi g. Robertu Ozbiču, občinskemu sekretarju za okolje in prostor, za izjemno sodelovanje pri prenovi, za posluh in finančno podporo pa Občini Postojna ter Fundaciji za šport.

Program se je nato nadaljeval v telovadnici, kjer so ravnatelj, župan Občine Postojne, Igor Marentič, in predsednik Fundacije za šport, Aleš Remih, otvorili telovadnico s simbolnim metom na koš. Obiskovalce je v telovadnici nato čakal praznični sejem. Izbirali so lahko med različnimi izdelki, narejenimi izpod spretnih rok učencev in otrok iz vrtca. V pravem sejemskem vrvežu so lahko našli voščilnice, svečnike, družabne igre, zeliščne čaje, okraske za smrečico in še mnogo drugega. Še posebej so se s svojo stojnico izkazali devetošolci. Ob vsem tem so se lahko obiskovalci posladkali s sveže pečenim pecivom, ki so ga napekli učenci s svojimi mentoricami, in pokramljali ob čaju. Posebna delavnica je potekala na zunanjem igrišču za šolo. Tam se je bilo mogoče s pomočjo teleskopov zazreti v nebo in opazovali Veliki voz, zvezdo Severnico, Mali voz, galaksijo Andromedo, Luno in še kaj. Tako je v prijetnem in sproščenem vzdušju lahko vsak poiskal kaj zase.

 

MK

GALERIJA

(Skupno 225 obiskov, 1 današnjih obiskov)