V skupini Ježkov smo imeli v petek, 17. 1. 2020, Kraljevsko noč v vrtcu.

Zbrali smo se ob 18h, ko smo se odpravili na šolsko igrišče. Tam nas je pričakal astronom Miran Kogovšek s pripravljenim teleskopom. Ravno ob pravem času se je nebo razjasnilo in videli smo lahko nešteto zvezd ter za kratek čas še Venero. Nepričakovano smo si lahko ogledali tudi vrsto novih satelitov, ki so se pojavili točno nad nami. Vsak otrok si je s posebnim laserjem lahko izbral svojo zvezdo in jo poimenoval. Z Miranom smo ogledali poseben računalniški program, kjer smo si lahko pobliže ogledali še ostale zvezde in planete.
Sledila je kraljevska večerja. Otroci so si nadeli krone, ki so si jih izdelali že v dopoldanskem času. Ob večerji so komentirali, da jim je zelo lepo in prijetno, sami sebe pa so označili kot prave kralje in kraljice, nas vzgojiteljice pa kot njihove služabnice, ki jim strežejo večerjo.
Po večerji je sledila zabava v pižamah, nato pa priprava na spanje in nočni počitek.
Zjutraj smo si privoščili še sladek kraljevski zajtrk ter se odpravili domov.
Vzgojiteljice Tina J., Ingrid Š. in Vanja G.
(Skupno 385 obiskov, 1 današnjih obiskov)